KONTAKT

Kortunal Turystyka i Przygoda
ul. Warowna 2 57-215 Srebrna Góra

Ze względu na nasz tryb pracy prosimy o kontakt poprzez e-mail!

Organizacyjny:
biuro@kortunal.com
W bardzo pilnych sprawach
tel. 604 755 659
pn. - sob.
w godz. 12:00-18:00


Rezerwacje:
prim@kortunal.com
tel. 694 724 966
pn. - sob.
w godz. 16:00-21:00


Dojazdy:
halfgar@kortunal.com
tel. 604 522 055
pn. - sob.
w godz. 10:00-18:00


Fabularny dla uczestników:
info@silberberg.pl

Baza WAROWNIA
WAROWNIA

NOWA
BAZA NOCLEGOWA
ZAPRASZA!
Nasze strony
Niezbędnik
NIEZBĘDNIK
czyli co zabrać na obóz

Wszystkich wybierających się do Srebrnej Góry zachęcamy do przeczytania tej zakładki. Znajdziecie tu kilka praktycznych informacji :)

Srebrna Góra jest położona na wysokości około 600 m n.p.m., nie są to więc wysokie góry. Tym niemniej wybierający się do nas na wycieczkę powinni pamiętać, że jednak są to góry :) Zwykle bywa u nas nieco chłodniej, niż na niżej położonych terenach. Sama miejscowość co prawda jest całkiem miłym górskim miasteczkiem z brukowanymi uliczkami, ale większość naszych zajęć odbywa się w terenie, w lesie, na bezdrożach. Spodziewajcie się zatem warunków terenowych :)
  ABSOLUTNIE KONIECZNE:
 • własny śpiwór - nocleg w Warowni wymaga posiadania własnego śpiwora. Do dyspozycji gości są również wojskowe wełniane koce, nie ma jednak PODUSZEK, więc miłośnicy wygody muszą rozważyć zabranie ze sobą "jaśka".
 • menażka, kubek, sztućce - uczestnicy obozów jedzą posiłki z własnych naczyń, najlepiej aby były one metalowe (nie ceramiczne, żeby się nie potłukły). Może to być harcerska czy wojskowa menażka, ale może być także zwykła metalowa miseczka czy talerz. Wielu uczestników zabiera także kubeczki pasujące wyglądem do obozów fabularnych - cynowe czy kamionkowe kufelki. Na pewno z takiego naczynia przyjemniej się pije w czasie gry.
  PRZYDA SIĘ:
 • wygodne buty, najlepiej nad kostkę, do wypraw w teren. Buty powinny mieć grubą, porządną podeszwę, uchronią Was przed poślizgiem i bólem stóp, odbitych na kamienistych ścieżkach.
 • buty typu trampki - do wspinaczki na ściankę oraz do chodzenia po ośrodku. Do obydwu celów wystarczą zwykłe halówki z miękką podeszwą.
 • okrycie przeciwdeszczowe - o ile ktoś nie jest odporny na deszcz, powinien je mieć ze sobą. Pogoda u nas potrafi zmienić się bardzo szybko. Deszcz nie przeszkadza nam w prowadzeniu zajęć, ale uczestnikom czasem sprawia dyskomfort :)
 • wygodne ubranie terenowe, którego nie będzie szkoda wybrudzić, a nawet uszkodzić - niezależnie od wybranego pakietu programu możecie się spodziewać bliskich spotkań z terenem, błotnistych ścieżek, zetknięcia z linami lub mokrą skałą przy wspinaczce. Zawsze może się zdarzyć otarcie ubrania, zahaczenie lub wybrudzenie - lepiej niech nie spotka waszych najdroższych ciuchów ;) Zresztą, w górach liczy się wygoda, a nie moda.
 • niewielką butelkę z napojem, najlepiej wodą - wiadomo, zawsze lepiej mieć ze sobą, tak, jak nagłe załamania pogody, tak i upały zdarzają się podczas naszych zajęć, zwłaszcza w szczycie sezonu, maju i czerwcu.
 • cieplejszy ciuch - na wypadek załamania pogody i na zimne wieczory, w zupełności wystarczy polar lub sweter, chyba, że jedziecie na wycieczkę jesienią lub zimą, wtedy przyda się ciepła kurtka.
 • latarkę na nocne wyprawy - absolutnie niezbędny przedmiot, nawet jeśli w programie nie wybraliście nocnych wypraw. Latarka przydaje się zawsze, podczas późniejszych powrotów do ośrodka albo podczas zwiedzania podziemnych pomieszczeń. UWAGA! Nie dotyczy to obozów larp "Silberberg", na których posługujemy się wyłącznie oświetleniem fabularnym (świece, latarenki, lampiony). Wybierając się na "Silber" lepiej zaopatrz się w któreś z wymienionych.
  NA OBOZY::
 • zapałki lub zapalniczka- przyda się do codziennego rozpalania ogniska.
 • nożyk - do prostych prac obozowych, choćby zastrugania patyka do smażenia kiełbasek.
 • zestaw do reperacji - nitka, igła, sznurek, zapasowy guzik, drucik czy żyłka - żeby drobne sprawy nie stawały się problemem.


  LEPIEJ ZOSTAW W DOMU::
 • drogie miejskie ciuchy i buty- w terenie zawsze może się zdarzyć, że ubranie się wybrudzi czy nawet podrze. W górach ubranie ma być przede wszystkim wygodne i wytrzymałe na warunki. Pamiętajcie, że elegancja polega na tym, żeby być ubranym stosownie do sytuacji.
 • elektroniczne gadżety- w razie potrzeby w Warowni i innych ośrodkach jest dostępne wi-fi, ale na pewno każdemu dobrze zrobi odpoczynek od szklanych ekranów. Zwłaszcza, że warunki w terenie nigdy nie są sterylne i nie odpowiadamy za sprzęt zniszczony przez deszcz czy kurz.


JAK DOJECHAĆ DO SREBRNEJ GÓRY?

Do Srebrnej Góry można dojechać z dwóch stron. Główny dojazd prowadzi od drogi krajowej nr 8 (z Wrocławia do Pragi) zjazdem w Ząbkowicach na drogę nr 385 (przy zjeździe są też drogowskazy, prowadzące na Twierdzę Srebrnogórską). Po dojechaniu do Srebrnej Góry należy kierować się pod forty, przejeżdżając przez całą miejscowość, aż do Przełęczy Srebrnej.

Do Srebrnej można też dojechać od strony Nowej Rudy (kierunek z Wałbrzycha) drogą nr 385. Po drodze w Nowej Wsi znajduje się dość niski wiadukt (około 3,5m), jednak większość dużych autobusów przejeżdża pod nim bez problemu. Jadąc z tamtego kierunku dojeżdżamy prosto na Przełęcz Srebrną.


Wyświetl większą mapę
Na skróty
- LARPy:
Nawigacja
Nasze obozy
OBOZY 2018
LARPY WEEKENDOWE


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Partnerzy:
Polecamy sklep z wyposażeniem larpowym: