KONTAKT

Kortunal Turystyka i Przygoda
ul. Warowna 2 57-215 Srebrna Góra

Ze względu na nasz tryb pracy prosimy o kontakt poprzez e-mail!

Organizacyjny:
biuro@kortunal.com
W bardzo pilnych sprawach
tel. 604 755 659
pn. - sob.
w godz. 12:00-18:00


Rezerwacje:
prim@kortunal.com
tel. 694 724 966
pn. - sob.
w godz. 16:00-21:00


Dojazdy:
halfgar@kortunal.com
tel. 604 522 055
pn. - sob.
w godz. 10:00-18:00


Fabularny dla uczestników:
info@silberberg.pl

Baza WAROWNIA
WAROWNIA

NOWA
BAZA NOCLEGOWA
ZAPRASZA!
Nasze strony
Obóz Silber Urwis

"SILBERBERG URWIS"
FABULARNA GRA TERENOWA (LARP) DLA NAJMŁODSZYCH


Pod fortecą Silberberg, w miejscu władanym przez tajemnicze siły, rozgrywać się będą sprawy małe i wielkie, straszne i piękne, groźne i radosne. Przybędą tu młodzi poszukiwacze przygód, by zdobyć skarby, o jakich nie śnili.
Twoje miejsce wśród nich wciąż czeka...Jest to wersja obozu opracowana z myślą o najmłodszych uczestnikach, w wieku od 8 do ok. 13 lat. Ten obóz dla dzieci posiada fabułę dostosowaną do wyobraźni i możliwości najmłodszych. Będzie, więc znacznie łagodniej i trochę łatwiej pod względem kondycyjnym, ale tak, żeby wykorzystać wulkan energii młodych uczestników. Młodzi gracze tworzą własne postaci, dobierają sobie rasy i profesje świata gry. Przechodzą podobne zadania, przeżywają te same przygody, co starsi koledzy, ale w łatwiejszej wersji.
Znacznie ograniczona jest również ilość zajęć wieczorno-nocnych i dalekich tras wyprawowych, natomiast zwiększony jest poziom opieki wychowawców nad młodymi poszukiwaczami przygód, by nie wyruszali walczyć ze złem przykładowo w niezawiązanych butach ;)


SPIS TREŚCI
Nie musisz czytać wszystkiego. Znajdź szybko to, co Cię interesuje!

1. CO TO ZA OBÓZ? - czyli co to właściwie jest LARP.
2. NA CZYM TO POLEGA?- czyli dokładne wyjaśnienie, czym zajmujemy się na co dzień.
3.PRZYKŁADOWY DZIEŃ NA OBOZIE- czyli jak wygląda jeden dzień z życia URWISA

4. DLACZEGO SILBER-URWIS TO ŚWIETNY POMYSŁ DLA 8- CZY 13-LATKA?- czyli dlaczego nasz obóz będzie doskonały dla dziecka w tym wieku.
5. CO WYRÓŻNIA OBÓZ DLA DZIECI "URWIS"? - czyli dokładny opis charakterystycznych cech naszego obozu, które sprawiają, że jest przystosowany dla najmłodszych.
6. FAQ SILBERBERG URWIS - czyli najczęściej zadawane przez rodziców pytania wraz z naszymi odpowiedziami.

+ dodatkowe informacje o naszych obozach- gdzie znajduje się ogólny opis obozów Silberberg oraz LISTA RZECZY, KTÓRE MOGĄ SIĘ PRZYDAĆ
CO TO ZA OBÓZ?
Jest to połączenie elementów LARPa, z bardziej klasycznymi formami spędzania czasu w górach.
Nasi uczestnicy będą mieli okazję wyprawić się szlakiem tuneli i sztolni srebra, wziąć udział w nocnej grze terenowej czy nauczyć się strzelania z łuków tradycyjnych (longbow).
Nasze obozy letnie "Urwis" przeznaczone są dla dzieci W WIEKU 8-13LAT, dlatego wszystkie typy aktywności będą dostosowane do umiejętności uczestników.
Staramy się propagować aktywne spędzanie czasu, jednocześnie wprowadzając dzieci w magiczny świat Silberbergu, poprzez elementy gry fabularnej.

NA CZYM TO POLEGA?
Uczestnicy wybierają sobie postaci, w które wcielą się podczas gry. Zgodnie z zasadami gry określają ich fantastyczną rasę, pochodzenie, profesję i inne szczegóły. Otrzymują (lub mają swoje) podstawowy strój i broń bezpieczną, po czym gra się zaczyna.
My kreujemy rozmaite wydarzenia, potyczki, przeszkody, z którymi uczestnicy będą musieli się zmierzyć, odgrywamy postaci, które spotykają, obmyślamy tajemnice i problemy, na jakie natrafią. W ramach odgrywania scen będą musieli strzec nocą obozowiska, wyprawiać się w teren, walczyć, negocjować, podkradać się lub starać się w inny sposób wypełnić powierzone im zadanie. Podczas trwania sceny ani na chwilę nie będziemy poza świat gry wychodzić, wydarzenia będą działy się non stop.
Udział w takiej grze jest dla znakomitej większości uczestników niezapomnianym przeżyciem, przygodą, do której chętnie wracają w następnych latach, o której długo potem rozmawiają, piszą opowiadania i analizują wydarzenia.
Kolejnym etapem przygody z naszymi obozami letnim dla dzieci są pełnowymiarowe LARPy, gdzie fabuła trwa przez 24h/dobę i uczestnicy nie wracają do realnego świata przed zakończeniem obozu.
Wszystkie informacje o zasadach, akcesoriach i świecie gry, a także o poprzednich edycjach - znajdziecie NA STRONIE GRY "SILBERBERG".
Pamiętajcie, że to informacje dla chętnych! Urwisy nie muszą wiedzieć wszystkiego o świecie gry! :)
PRZYKŁADOWY DZIEŃ NA OBOZIE URWIS
8:00- Pobudka, śniadanie, sprawdzanie porządków.
10:00-Wyprawa w teren szlakiem umocnień Twierdzy Srebrnogórskiej.
13:00- Czas w obozie: gry i zabawy z czasów średnich, strzelanie z łuków.
15:00- Obiad.
16:00- Rozpoczęcie odgrywania sceny: Do obozu przychodzi kobieta, która tłumaczy uczestnikom, że jej syn jest chory i potrzebuje pewnego składnika, żeby go uleczyć. Niestety, ów składnik jest pilnie strzeżony przez złego czarodzieja i nie jest w stanie sama go zdobyć. Uczestnicy postanawiają jej pomóc i wybrać się do wieży złego czarodzieja, żeby wykraść mu składnik.
W obozie mają miejsce przygotowania do wymarszu, następnie uczestnicy wyruszają w teren, żeby odnaleźć wieżę maga.
(Wszystkie postaci są odgrywane przez członków kadry. Zasady odgrywania scen są takie same jak na naszych innych obozach).
20:00- Zakończenie sceny: Uczestnikom udało się wykraść złemu czarownikowi składnik, który oddali kobiecie. Ta podziękowała im i obiecała pomoc, ponieważ jest zielarką (może być to element, który wykorzystamy w innej scenie).
20:30- Kolacja
21:00-Wieczornej gry w obozie, zakończone wyjściem na krótką nocą grę terenową.

Dlaczego Silber-Urwis to świetny pomysł dla 8- czy 13-latka?

- bo to SIEDEM dni blisko natury, z daleka od samochodów, komputerów i betonu, wśród zieleni i dzikiej przyrody Gór Sowich
- bo wydarzenia na obozie dzieją się non stop, nikt nie ma czasu się nudzić, ani zastanawiać się czy przypadkiem nie tęskni
- bo dzieci uczą się pozytywnych rzeczy – pomagać sobie nawzajem, bronić słabszych, przezwyciężać irracjonalny strach. No i ratują świat!
- bo dzieci uczą się samodzielności – od własnoręcznego robienia kanapek aż do własnoręcznego rozpalania ogniska
- bo dzieci w tym wieku mają mnóstwo energii i my tą energię pozwalamy im wyładować bezpiecznie i pod kontrolą
- bo baza Warownia, gdzie odbywa się obóz, to miejsce jak z baśni! -> dowiedz się więcej o WAROWNI


CO WYRÓŻNIA OBÓZ DLA DZIECI "URWIS"?

Inna opowieść
Założeniem i sensem obozów Silberberg jest opowieść. Fabuła, ten ciąg zdarzeń, którego częścią stają się nasi uczestnicy, to opowieść o rzeczach niebanalnych, budząca wyobraźnię i wielkie emocje. Jej częścią jest walka ze złem, walka z własnym strachem, jej częścią są intelektualne zmagania, by zrozumieć intrygę i rozwikłać tajemnice.
Na obozie dla dzieci Urwis przebiega to podobnie – ale na poziomie emocjonalnym uczestników. Opowieść, której częścią malce się staną, także będzie niebanalna – wszak dzieci idealnie wyczuwają, gdy ktoś traktuje je niepoważnie. To będą poważne sprawy. Co najmniej świat do uratowania. Jednak dylematy nie będą tak trudne, wybory etyczne – bardziej klarowne, a wartości – czytelne. Dobro, choć nie cukierkowe, będzie na pewno bliżej uczestników, niż mroczne zło.

Inny klimat
Także klimat i nastrój nie będzie ani w połowie tak mroczny i groźny, jak ten, z którym zmagać się przyjdzie starszym uczestnikom. Jeśli trochę Was wystraszyły zdjęcia potworów i upiorów na stronie gry – proszę się nie martwić, takie groźne stwory nie pojawią się na Urwisie, a te, które się pojawią, nie będą ani krwiożercze ani aż tak straszne.

Inne ścieżki
Silberberg jest nierozerwalnie złączony ze Srebrną Górą i jej leśnymi ruinami. Tam toczy się gra, także Urwisa. Jednak proszę się nie martwić, że dzieci nie dadzą rady biegać pod górkę i wędrować przez fosy – na pewno nie postawimy przed dziećmi zadań ponad ich siły. Wędrówki na Urwisie są krótsze i jakby trochę mniej pod górkę ;) A jednocześnie na pewno zapewnimy trochę zdrowego zmęczenia, które dzieci tak dobrze w tym wieku regenerują.

Inne zasady
Być może, zajrzawszy na stronę gry Silberberg, przestraszyliście się nieco dużej ilości zamieszczonych tam informacji o świecie gry. Są tam przecież zasady, opisy krain, opisy ras, jakieś historie, kroniki, imiona...
Pomyśleliście, że Wasze dziecko nie poradzi sobie z tą wiedzą? Nie będzie musiało! Nie ma się co martwić, znajomość wszystkich tych informacji ze strony nie jest konieczna! Na każdy obóz może przyjechać osoba, która nie ma pojęcia o świecie gry, nawet na turnus dla weteranów. I tak, zanim zaczniemy zabawę, wszystkie zasady omówimy z uczestnikami, spędzimy parę godzin odpowiadając na pytania i wyjaśniając wątpliwości. Na obozach letnich dla dzieci wszystkie zasady są uproszczone, informacje – skrócone, a opiekun pomoże podopiecznym w każdej chwili z wszelkimi aspektami gry.

Inne emocje
Na tym obozie dzieci najprawdopodobniej pierwszy raz zetkną się z wieloma zjawiskami, takimi jak las czy ciemność. Nie będziemy dzieci przed tym izolować – wręcz przeciwnie, nauczymy je, jak je rozumieć. Pomożemy poradzić sobie ze strachem, bo przecież to nic złego się bać, ale strachowi nie trzeba ulegać. W dodatku wspólnymi siłami, pomagając sobie nawzajem i znajdując w sobie odwagę – można sobie poradzić ze wszystkim.

Inna opieka
Opiekunowie-gracze na innych obozach są przewodnikami, wychowawcami i inspiratorami wydarzeń. Na Urwisie – są właśnie opiekunami w pełnym znaczeniu tego słowa. Nie wyręczają dzieci, nie ograniczają ich inwencji i swobody, ale są obok, żeby w razie czego wspomóc w działaniu, pokonując potwora rozwiązujących się sznurówek albo wyjawiając tajemnicę rozpalania ogniska.FAQ SILBERBERG URWIS- czyli najczęściej zadawane pytania :)


1. Ten obóz wygląda na trudny, czy takie małe dzieci dają radę chodzić po górach?
2. Czy to jest niebezpieczne dla dzieci?
3. Zdjęcia z obozu są pełne potworów i horroru, czy małe dzieci nie będą się tego bały?
4. Czy taka forma obozu nie budzi w dzieciach nadmiernej agresji? Przecież pozwala się im bić.
5. Kto się opiekuje naszymi dziećmi? Czy opieka jest wystarczająca?
6. Czy dzieci mają możliwość kontaktu z rodzicami? Co z telefonami?
7. Jak wyglądają posiłki? Czy dzieci jedzą to, co powinny w tym wieku jeść?
8. Co, jeśli dzieci tęsknią do rodziców?
9. Nocowanie w domkach, na piętrowych łóżkach, łazienka w osobnym budynku - czy dzieciom nie jest zbyt trudno?
10. Jak z utrzymaniem czystości na takim obozie? Czy dzieci się myją?
11. Co z opieką medyczną? Co się dzieje, jeśli ktoś zachoruje albo np. skręci kostkę?
12. Czy wydarzenia, które dzieciom realizujecie zgodnie z fabułą, nie są za trudne na umysł 10-latka? Czy dzieci sobie z tym radzą?

1. Ten obóz wygląda na trudny, czy takie małe dzieci dają radę chodzić po górach?
Odp. Chodzenie po górach rzadko okazuje się być problemem dla małych dzieci, tym bardziej, że nie ma tu mowy o wysokich górach (tylko nieliczne szczyty przekraczają 650 m.n.p.m.) ani trudnych szlakach. Jeśli zdarzają się problemy z kondycją, to raczej u starszych obozowiczów. Maluchy bardzo szybko przyzwyczajają się do rytmu, który posiadają nasze obozy letnie dla dzieci, czyli intensywny dzień + intensywny sen, dzięki czemu nie ma problemu z nocnymi hałasami. Dodatkowo, jeśli widzimy, że jakaś wyprawa szczególnie ich zmęczyła (może nie chodzić o długość marszu, tylko np. warunki pogodowe, takie jak palące słońce), dajemy dzieciom kilka godzin odpoczynku więcej. Kiedy zmęczenie ustępuje – dzieci same dają znać o tym swoją wzmożoną aktywnością na terenie obozu.
Jeśli któreś dziecko jest zbyt zmęczone lub nie ma ochoty na wycieczkę, może zostać w bazie obozowej, w której zawsze jest ktoś z kadry, i w ten sposób zregenerować siły.

2. Czy to jest niebezpieczne dla dzieci?
Odp. Zajęcia na obozie Urwis są dostosowane do wieku uczestników. Dzieci mają zapewnioną opiekę 24/7. Wychowawcy śpią blisko przy domkach obozowiczów, więc o każdej porze dziecko może zgłosić się do nich ze swoim problemem. Dodatkowo cały teren jest ogrodzony i nikt niepowołany się do dzieci nie dostanie. Tryb zajęć nie uwzględnia wypraw do miasta czy do sklepu, więc dzieci nie mają kontaktu ani z ruchem drogowym, ani z dorosłymi, innymi niż opiekunowie.
Nie wymagamy od dzieci rzeczy, których nie chcą robić, choć zawsze zachęcamy do podejmowania wyzwań i przezwyciężania strachów, np. przed ciemnością i towarzyszymy dzieciom w ich walce ze słabościami i potworami, takimi jak ciągle rozwiązujące się sznurówki ;)
Jeśli wyzwanie jest jeszcze poza zasięgiem dziecka, zawsze istnieje możliwość pozostania w bazie lub wybrania wyjścia dostosowanego do możliwości (dzieciaki wiedzą wcześniej, czego mniej więcej mogą spodziewać się na danym wyjściu).
Ważną rzeczą są informacje od rodziców. W karcie, którą wypełnia rodzic, jest rubryka na podanie chorób, alergii itp. Tylko jej rzetelne wypełnienie pozwala nam na zapewnienie dziecku pełnego bezpieczeństwa.

3. Zdjęcia z obozu są pełne potworów i horroru, czy małe dzieci nie będą się tego bały?
Odp. Na obozach Urwis fabuła, czyli ciąg akcji dziejących się na obozie, jest dostosowana do wieku uczestników. Znacząco zmniejszamy ilość elementów strasznych i horrorowych, kładziemy duży nacisk na to, żeby - jeśli już dzieci natykają się na potwory – pomóc je pokonać czy przegonić. Kładziemy nacisk na współpracę pomiędzy graczami, na obronę słabszych, a także na poszukiwanie innych rozwiązań innych niż siłowe.
Jeśli uczestnicy się boją, co zdarza się nie tylko małym dzieciom, mogą liczyć na wsparcie kolegów oraz kadry.

4. Czy taka forma obozu nie budzi w dzieciach nadmiernej agresji? Przecież pozwala się im bić.
Odp. Symulowana walka jest jednym z najbardziej naturalnych dziecięcych sposobów spędzania czasu. Tak my, jak i nasi rodzice, i ich rodzice bawiliśmy się na podwórkach, walcząc mieczami z kijków i strzelając z wyimaginowanych pistoletów do "tych złych". Nie chcemy iść wbrew ludzkiej czy dziecięcej naturze. Nasz obóz dla dzieci daje im możliwość naturalnego i bezpiecznego zagospodarowania energii, ale jednocześnie uczy wartości, które powinny walce towarzyszyć. Uczymy, że warto walczyć w obronie słabszego, że warto pomagać kolegom, że nie wolno bić bezbronnych, a jednocześnie – że odwaga i dzielna postawa pomaga zwyciężyć nawet potężnych wrogów. To są wartości i pojęcia, które dzieci niekoniecznie będą miały okazję poznać w szkole, ale znać jednak warto. Tym bardziej, że każda walka na plastikowe miecze, każde zwycięstwo maluchów w walce o ratowanie świata to wzrost dziecięcej wiary we własne siły i wzmocnienie charakteru.
Ważnym jest też, że na obozie Urwis nie ma możliwości realnej walki między uczestnikami. Jeśli takowe mają miejsce, to są przeprowadzane w formie treningu pod okiem instruktora. Walka bez nadzoru nie jest dopuszczalna, a wszelkie przejawy agresji względem kolegów zawsze na bieżąco ukrócamy.
Broń, której używamy, jest bronią bezpieczną (o zasadach jej tworzenia można poczytać na naszej stronie). Dzieci otrzymują ją od nas, więc mamy pewność, że została wykonana w odpowiedni sposób. Jeśli uczestnicy przywożą swoją broń, bardzo dokładnie ją sprawdzimy i istnieje możliwość, że nie dopuścimy jej do użytku, jeśli nie spełnia warunków bezpieczeństwa.

5. Kto się opiekuje naszymi dziećmi? Czy opieka jest wystarczająca?
Odp. Dokładne informacje o naszych wychowawcach można przeczytać -> na naszej stronie. Są to osoby pełnoletnie, posiadające uprawnienia wychowawcy kolonijnego oraz przeszkolenie z zakresu pomocy przedmedycznej, przechodzą również szkolenia survivalowe i terenowe. Są to osoby, które znają doskonale teren i posiadają odpowiednie uwarunkowania tak psychiczne, jak i kondycyjne. Dla uczestników są do dyspozycji przez 24h na dobę, śpią na terenie obozu. Urwisami opiekuje się więcej wychowawców, niż starszymi uczestnikami – jest to przynajmniej 1 osoba na 10 uczestników (przy starszych grupach jest to 1 na 20 osób)
Podczas trwania obozów całą kadrę obowiązują te same, co uczestników zasady – nie przeklinamy, nie palimy papierosów, nie ma nawet mowy o alkoholu. Choć wielu organizatorów zaniedbuje te zasady, u nas jest są one bardzo rygorystycznie przestrzegane.
Na stronie będą również podane numery telefonów do wychowawców (podajemy tuż przed terminem turnusu), z którymi można się kontaktować w sprawie uczestnika. Jeśli w danym momencie wychowawca nie będzie mógł odebrać, na pewno skontaktuje się w odpowiednim czasie.

6. Czy dzieci mają możliwość kontaktu z rodzicami? Co z telefonami?
Odp. Oczywiście. Najczęściej jednak dzieciaki, wciągnięte w wir wydarzeń, zapominająo dzwonieniu do rodziców ;) Staramy się przypominać o dawaniu znaków życia, szczególnie jeśli rodzice nas o to proszą. Zawsze w razie problemów z dodzwonieniem się do dziecięcia, rodzic może zadzwonić na telefon wychowawcy (będzie przed rozpoczęciem obozu podany na stronie).
Oczywiście Rodzice mogą dzwonić do dziecka, kiedy chcą, jednak delikatnie zwracamy uwagę, że wyjazd wakacyjny to także "odpoczynek" od kontroli rodzicielskiej i nauka samodzielności - a zdarzają się nam rodzice, którzy dzwonią do uczestnika po kilka razy na dzień ;) Obóz trwa 7 dni, wydaje się, że w normalnej sytuacji telefon raz dziennie może wystarczyć :)

7. Jak wyglądają posiłki? Czy dzieci jedzą to, co powinny w tym wieku jeść?
Odp. Podczas trwania obozu dzieci mają zapewnione trzy posiłki oraz podwieczorek. Śniadanie oraz kolacją są podawane w formie szwedzkiego stołu, gdzie każde dziecko samodzielnie przyrządza sobie kanapki. Dodatkowo do śniadania staramy się podawać coś na ciepło oraz propagować jedzenie warzyw. Zawsze podajemy "zielony talerz".
Dzieci pomagają przy nakładaniu do stołów (dyżury) i staramy się także w tym aspekcie uczyć je samodzielności. Kładziemy także duży nacisk na szacunek do jedzenia i nie marnowanie go bez potrzeby.
Często rodzice mają wątpliwości, czy dziecko-niejadka mogą wysłać na obóz. Nie zmuszamy dzieci do jedzenia, jeśli nie mają na to ochoty, jednak jeśli "niejadkowatość" trwa zbyt długo – kontaktujemy się z rodzicami.
Obiady składają się z dwóch dań, do drugiego zawsze dołączona jest surówka.
Jeśli chodzi o podwieczorki, są zróżnicowane. Większość stanowią owoce, takie jak jabłka, pomarańcze czy arbuzy, ale jak wiadomo, dzieci nie lubią nadmiaru witamin, więc czasem może pojawić się czekolada lub batonik :)
Przez cały czas dzieci mają dostęp do wody pitnej oraz soku. Na życzenie mogą otrzymać herbatę lub wrzątek do zalania zupki czy budyniu. U zaopatrzeniowca mogą także zamówić różne drobiazgi ze sklepu, ale staramy się, aby na obóz nie trafiały zbyt duże ilości śmieciowego jedzenia.

8. Co, jeśli dzieci tęsknią do rodziców?
Odp. Dla dzieci, które trudno znoszą rozłąkę z bliskimi, taki obóz jest świetnym rozwiązaniem, bo ogromna ilość bodźców, wydarzeń i atrakcji absorbuje ich uwagę, nie dając czasu na rozmyślania o rodzicach. Nie utrudniamy oczywiście dziecku kontaktu z rodzicem, zawsze może zadzwonić i opowiedzieć o swoich problemach. Jednak często zdarza się, że dziecko tęskni w czasie, kiedy ma za mało zajęć, lub nie potrafi odnaleźć się w grupie. W takich przypadkach staramy się angażować uczestnika w wydarzenia i dbać o to, żeby nie nudził się w czasie pomiędzy akcjami.
Każde dziecko to jednak zupełnie odrębny przypadek i każdym "tęsknotkiem" zajmujemy się zupełnie osobno.

9. Nocowanie w domkach, na piętrowych łóżkach, łazienka w osobnym budynku - czy dzieciom nie jest zbyt trudno?
Odp. Wbrew pozorom to właśnie jest dla dzieci dużą atrakcją. Dzieciaki bardzo lubią nocować w domkach, ponieważ w przypadku 4-osobowych pokoi daje to poczucie prywatności oraz bezpieczeństwa. Piętrowe łóżka cieszą się dużym powodzeniem, szczególnie górne piętra, nieco przypominające marynarskie koje, ograniczone linami.
Jeśli chodzi o łazienkę w osobnym budynku - droga do niej jest oświetlona, dodatkowo mija się rozpalone ognisko na dziedzińcu, przy którym zwykle ktoś czuwa. Na początku dzieciaki mogą bać się samotnych wypraw do łazienki, wtedy najczęściej chodzą grupkami. Jednak po kilku dniach okazuje się, że nic strasznego nie spotyka ich po drodze i osobna łazienka przestaje stanowić problem.

10. Jak z utrzymaniem czystości na takim obozie? Czy dzieci się myją?
Odp. Na obozie Urwis przeprowadzamy codzienną kontrolę porządku w domkach. Zmusza to uczestników do systematycznego sprzątania, takiego jak segregowania brudnych i czystych rzeczy oraz zamiatania podłogi. Dbamy, żeby mokre rzeczy trafiły do suszenia, zamiast znaleźć się pod łóżkiem, oraz żeby złożony w domu ręcznik nie wrócił w takiej samej kostce.
Z myciem się oczywiście jest różnie, jako że czystość rzadko jest najważniejszą sprawą w świecie 10-latka. Do dyspozycji dzieciaków są cztery prysznice, które zazwyczaj są oblegane w ostatnich dniach obozu, gdy dzieci przypomną sobie, że trzeba jakoś pokazać się mamie. Jednak w trakcie obozu także zwracamy uwagę na stan higieny, podczas porządków łatwo możemy sprawdzić, kto używał ręcznika albo kiedy zmieniał koszulkę. Wówczas bezlitośnie oddelegowujemy delikwenta na "przymusowe" mycie ;)

11. Co z opieką medyczną? Co się dzieje, jeśli ktoś zachoruje albo np. skręci kostkę?
Odp. Nasza kadra jest przeszkolona w udzielaniu pierwszej pomocy i w przypadku prostych urazów – zadrapań, otarć czy stłuczeń – bez problemu tej pomocy udzieli. W przypadku zachorowań lub poważnych urazów dziecko zostanie odwiezione do lekarza specjalisty (jest także możliwość wizyty lekarza na terenie obozu) oraz zostanie mu zapewniona odpowiednia opieka.
W razie, gdyby uraz nastąpił w terenie, z każdego miejsca możemy dziecko natychmiast zawieźć do szpitala samochodem terenowym.

12. Czy wydarzenia, które dzieciom realizujecie zgodnie z fabułą, nie są za trudne na umysł 10-latka? Czy dzieci sobie z tym radzą?
Odp. To nieco zaskakujące, ale młodsze dzieci radzą sobie bardzo dobrze, często lepiej niż starsze. Fabuły scen dla Urwisów nie jest przesadnie skomplikowana, często opiera się na logicznym myśleniu i umiejętności sumowania faktów. Mniejsze dzieciaki patrzą na świat w dużo prostszy sposób i mają otwarte umysły, dzięki czemu dużo łatwiej przychodzi im wiązanie faktów (starsi często szukają "drugiego dna" i zastanawiają się nad rzeczami, na które my byśmy nie wpadli ;) ). Nasze obozy letnie dla dzieci to miejsce, w którym staramy się te cenne umiejętności rozwijać i pozwalamy najmłodszym samym decydować i szukać rozwiązań, z naszą bardzo dyskretną pomocą i korektą.

Na skróty
- LARPy:
Nawigacja
Nasze obozy
OBOZY 2018
LARPY WEEKENDOWE


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Partnerzy:
Polecamy sklep z wyposażeniem larpowym: