KONTAKT
Kortunal - obozy wakacyjne
Kortunal Turystyka i Przygoda
ul. Warowna 2 57-215 Srebrna Góra

Ze względu na nasz tryb pracy prosimy o kontakt poprzez e-mail!

Organizacyjny:
biuro@kortunal.com
W bardzo pilnych sprawach
tel. 604 755 659
pn. - sob.
w godz. 12:00-18:00


Rezerwacje:
rezerwacja@silberberg.pl
prim@kortunal.com
tel. 694 724 966
pn. - sob.
w godz. 16:00-21:00


Dojazdy:
halfgar@kortunal.com
tel. 604 522 055
pn. - sob.
w godz. 10:00-18:00


Fabularny dla uczestników:
info@silberberg.pl

Baza WAROWNIA
WAROWNIA

NOWA
BAZA NOCLEGOWA
ZAPRASZA!
Nasze strony
Obóz Silber Urwis

"SILBERBERG URWIS"
FABULARNA GRA TERENOWA (LARP) DLA NAJMŁODSZYCH

Jest to wersja obozu opracowana z myślą o najmłodszych uczestnikach, w wieku od 8 do ok. 13 lat. Ten obóz dla dzieci posiada fabułę dostosowaną do wyobraźni i możliwości najmłodszych. Będzie, więc znacznie łagodniej i trochę łatwiej pod względem kondycyjnym, ale tak, żeby wykorzystać wulkan energii młodych uczestników. Młodzi gracze tworzą własne postaci, dobierają sobie rasy i profesje świata gry. Przechodzą podobne zadania, przeżywają te same przygody, co starsi koledzy, ale w łatwiejszej wersji.
Znacznie ograniczona jest również ilość zajęć wieczorno-nocnych i dalekich tras wyprawowych, natomiast zwiększony jest poziom opieki wychowawców nad młodymi poszukiwaczami przygód, by nie wyruszali walczyć ze złem przykładowo w niezawiązanych butach ;)CO TO ZA OBÓZ?
Jest to połączenie elementów LARPa, z bardziej klasycznymi formami spędzania czasu w górach.
Nasi uczestnicy będą mieli okazję wyprawić się szlakiem tuneli i sztolni srebra, wziąć udział w nocnej grze terenowej czy nauczyć się strzelania z łuków tradycyjnych (longbow).
Nasze obozy letnie "Urwis" przeznaczone są dla dzieci W WIEKU 8-13LAT, dlatego wszystkie typy aktywności będą dostosowane do umiejętności uczestników.
Staramy się propagować aktywne spędzanie czasu, jednocześnie wprowadzając dzieci w magiczny świat Silberbergu, poprzez elementy gry fabularnej.

NA CZYM TO POLEGA?
Uczestnicy wybierają sobie postaci, w które wcielą się podczas gry. Zgodnie z zasadami gry określają ich fantastyczną rasę, pochodzenie, profesję i inne szczegóły. Otrzymują (lub mają swoje) podstawowy strój i broń bezpieczną, po czym gra się zaczyna.
My kreujemy rozmaite wydarzenia, potyczki, przeszkody, z którymi uczestnicy będą musieli się zmierzyć, odgrywamy postaci, które spotykają, obmyślamy tajemnice i problemy, na jakie natrafią. W ramach odgrywania scen będą musieli strzec nocą obozowiska, wyprawiać się w teren, walczyć, negocjować, podkradać się lub starać się w inny sposób wypełnić powierzone im zadanie. Podczas trwania sceny ani na chwilę nie będziemy poza świat gry wychodzić, wydarzenia będą działy się non stop.
Udział w takiej grze jest dla znakomitej większości uczestników niezapomnianym przeżyciem, przygodą, do której chętnie wracają w następnych latach, o której długo potem rozmawiają, piszą opowiadania i analizują wydarzenia.
Kolejnym etapem przygody z naszymi obozami letnim dla dzieci są pełnowymiarowe LARPy, gdzie fabuła trwa przez 24h/dobę i uczestnicy nie wracają do realnego świata przed zakończeniem obozu.
Wszystkie informacje o zasadach, akcesoriach i świecie gry, a także o poprzednich edycjach - znajdziecie NA STRONIE GRY "SILBERBERG".
Pamiętajcie, że to informacje dla chętnych! Urwisy nie muszą wiedzieć wszystkiego o świecie gry! :)
PRZYKŁADOWY DZIEŃ NA OBOZIE URWIS
8:00- Pobudka, śniadanie, sprawdzanie porządków.
10:00-Wyprawa w teren szlakiem umocnień Twierdzy Srebrnogórskiej.
13:00- Czas w obozie: gry i zabawy z czasów średnich, strzelanie z łuków.
15:00- Obiad.
16:00- Rozpoczęcie odgrywania sceny: Do obozu przychodzi kobieta, która tłumaczy uczestnikom, że jej syn jest chory i potrzebuje pewnego składnika, żeby go uleczyć. Niestety, ów składnik jest pilnie strzeżony przez złego czarodzieja i nie jest w stanie sama go zdobyć. Uczestnicy postanawiają jej pomóc i wybrać się do wieży złego czarodzieja, żeby wykraść mu składnik.
W obozie mają miejsce przygotowania do wymarszu, następnie uczestnicy wyruszają w teren, żeby odnaleźć wieżę maga.
(Wszystkie postaci są odgrywane przez członków kadry. Zasady odgrywania scen są takie same jak na naszych innych obozach).
20:00- Zakończenie sceny: Uczestnikom udało się wykraść złemu czarownikowi składnik, który oddali kobiecie. Ta podziękowała im i obiecała pomoc, ponieważ jest zielarką (może być to element, który wykorzystamy w innej scenie).
20:30- Kolacja
21:00-Wieczornej gry w obozie, zakończone wyjściem na krótką nocą grę terenową.

Dlaczego Silber-Urwis to świetny pomysł dla 8- czy 13-latka?

- bo to SIEDEM dni blisko natury, z daleka od samochodów, komputerów i betonu, wśród zieleni i dzikiej przyrody Gór Sowich
- bo wydarzenia na obozie dzieją się non stop, nikt nie ma czasu się nudzić, ani zastanawiać się czy przypadkiem nie tęskni
- bo dzieci uczą się pozytywnych rzeczy – pomagać sobie nawzajem, bronić słabszych, przezwyciężać irracjonalny strach. No i ratują świat!
- bo dzieci uczą się samodzielności – od własnoręcznego robienia kanapek aż do własnoręcznego rozpalania ogniska
- bo dzieci w tym wieku mają mnóstwo energii i my tą energię pozwalamy im wyładować bezpiecznie i pod kontrolą
- bo baza Warownia, gdzie odbywa się obóz, to miejsce jak z baśni! -> dowiedz się więcej o WAROWNI


CO WYRÓŻNIA OBÓZ DLA DZIECI "URWIS"?

Inna opowieść
Założeniem i sensem obozów Silberberg jest opowieść. Fabuła, ten ciąg zdarzeń, którego częścią stają się nasi uczestnicy, to opowieść o rzeczach niebanalnych, budząca wyobraźnię i wielkie emocje. Jej częścią jest walka ze złem, walka z własnym strachem, jej częścią są intelektualne zmagania, by zrozumieć intrygę i rozwikłać tajemnice.
Na obozie dla dzieci Urwis przebiega to podobnie – ale na poziomie emocjonalnym uczestników. Opowieść, której częścią malce się staną, także będzie niebanalna – wszak dzieci idealnie wyczuwają, gdy ktoś traktuje je niepoważnie. To będą poważne sprawy. Co najmniej świat do uratowania. Jednak dylematy nie będą tak trudne, wybory etyczne – bardziej klarowne, a wartości – czytelne. Dobro, choć nie cukierkowe, będzie na pewno bliżej uczestników, niż mroczne zło.

Inny klimat
Także klimat i nastrój nie będzie ani w połowie tak mroczny i groźny, jak ten, z którym zmagać się przyjdzie starszym uczestnikom. Jeśli trochę Was wystraszyły zdjęcia potworów i upiorów na stronie gry – proszę się nie martwić, takie groźne stwory nie pojawią się na Urwisie, a te, które się pojawią, nie będą ani krwiożercze ani aż tak straszne.

Inne ścieżki
Silberberg jest nierozerwalnie złączony ze Srebrną Górą i jej leśnymi ruinami. Tam toczy się gra, także Urwisa. Jednak proszę się nie martwić, że dzieci nie dadzą rady biegać pod górkę i wędrować przez fosy – na pewno nie postawimy przed dziećmi zadań ponad ich siły. Wędrówki na Urwisie są krótsze i jakby trochę mniej pod górkę ;) A jednocześnie na pewno zapewnimy trochę zdrowego zmęczenia, które dzieci tak dobrze w tym wieku regenerują.

Inne zasady
Być może, zajrzawszy na stronę gry Silberberg, przestraszyliście się nieco dużej ilości zamieszczonych tam informacji o świecie gry. Są tam przecież zasady, opisy krain, opisy ras, jakieś historie, kroniki, imiona...
Pomyśleliście, że Wasze dziecko nie poradzi sobie z tą wiedzą? Nie będzie musiało! Nie ma się co martwić, znajomość wszystkich tych informacji ze strony nie jest konieczna! Na każdy obóz może przyjechać osoba, która nie ma pojęcia o świecie gry, nawet na turnus dla weteranów. I tak, zanim zaczniemy zabawę, wszystkie zasady omówimy z uczestnikami, spędzimy parę godzin odpowiadając na pytania i wyjaśniając wątpliwości. Na obozach letnich dla dzieci wszystkie zasady są uproszczone, informacje – skrócone, a opiekun pomoże podopiecznym w każdej chwili z wszelkimi aspektami gry.

Inne emocje
Na tym obozie dzieci najprawdopodobniej pierwszy raz zetkną się z wieloma zjawiskami, takimi jak las czy ciemność. Nie będziemy dzieci przed tym izolować – wręcz przeciwnie, nauczymy je, jak je rozumieć. Pomożemy poradzić sobie ze strachem, bo przecież to nic złego się bać, ale strachowi nie trzeba ulegać. W dodatku wspólnymi siłami, pomagając sobie nawzajem i znajdując w sobie odwagę – można sobie poradzić ze wszystkim.

Inna opieka
Opiekunowie-gracze na innych obozach są przewodnikami, wychowawcami i inspiratorami wydarzeń. Na Urwisie – są właśnie opiekunami w pełnym znaczeniu tego słowa. Nie wyręczają dzieci, nie ograniczają ich inwencji i swobody, ale są obok, żeby w razie czego wspomóc w działaniu, pokonując potwora rozwiązujących się sznurówek albo wyjawiając tajemnicę rozpalania ogniska.Więcej informacji - FAQ URWIS - czyli najczęściej zadawane przez rodziców pytania wraz z naszymi odpowiedziami.

Na skróty
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Partnerzy:
Polecamy sklep z wyposażeniem larpowym: