KONTAKT
Kortunal - obozy wakacyjne
Kortunal Turystyka i Przygoda
ul. Warowna 2 57-215 Srebrna Góra

Ze względu na nasz tryb pracy prosimy o kontakt poprzez e-mail!

Organizacyjny:
biuro@kortunal.com
W bardzo pilnych sprawach
tel. 604 755 659
pn. - sob.
w godz. 12:00-18:00


Rezerwacje:
rezerwacja@silberberg.pl
prim@kortunal.com
tel. 694 724 966
pn. - sob.
w godz. 16:00-21:00


Dojazdy:
halfgar@kortunal.com
tel. 604 522 055
pn. - sob.
w godz. 10:00-18:00


Fabularny dla uczestników:
info@silberberg.pl

Baza WAROWNIA
WAROWNIA

NOWA
BAZA NOCLEGOWA
ZAPRASZA!
Nasze strony
Obóz Silber LARP

SILBERBERG
OBOZY LARPOWE

CO TO JEST?
Larp (Live Action Role Playing), to gra fabularna, w której uczestnicy wcielają się w postaci i uczestniczą w wykreowanych przez organizatorów wydarzeniach, by współtworzyć niesamowitą, pełną przygód historię. Nasze letnie obozy młodzieżowe charakteryzują się dużym realizmem, który pozwala wzbudzić prawdziwe emocje i odczucia. Uczestnicy biorą udział w fabularyzowanych wydarzeniach, które podczas larpa dzieją się naprawdę, w warunkach możliwie najbardziej zbliżonych do warunków świata gry.
Czym się różnimy od innych tego typu obozów? Nie mają formy warsztatów z dodatkiem krótkich larpów. Na naszych obozach larpowych FABUŁA TRWA BEZ PRZERWY przez cały czas (po krótkich warsztatach 1 wieczoru), 24h na dobę, przez kilka dni.
GOTOWY DO GRY!
Co jest ważne – uczestnictwo nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani skomplikowanego sprzętu. Wszystko, co potrzebne do gry, Uczestnik ma zapewnione w cenie obozu czy weekendu larpowego – podstawowy strój, broń, akcesoria, a także opiekę animatorów, którzy pomogą w opanowaniu zasad i informacji o świecie gry.


NA CZYM TO POLEGA?
Obóz larp rozpoczyna się od wyboru postaci, w jakie uczestnicy wcielą się podczas gry (postaci zgłaszamy przed obozem). Mogą określić wiele szczegółów, takich jak profesja, pochodzenie czy fantastyczna rasa. Gracze dostają także odpowiednie, utrzymane w klimacie larpa stroje (chyba, że posiadają własne) i bezpieczne uzbrojenie, by – po uprzednich warsztatach - przejść do rozpoczęcia fabuły.
Kolejne dni i noce upływają na uczestnictwie w różnych, niespodziewanych wydarzeniach. Gracze stawiają czoła napotkanym przeciwnościom, odkrywają tajemnice, walczą, eksplorują świat gry. Spotykają rozmaite postaci, w jakie się wcielają się doświadczeni opiekunowie i animatorzy gry. W trwającą fabułę wplecione są różne aktywności, takich jak nocne pilnowanie obozowiska, wyprawy terenowe, skradanie się, potyczki, pertraktacje, a przede wszystkim stopniowe rozwiązywanie tajemnicy, jaka stanowi podstawę każdej fabuły. Uczestnicy bez przerwy pozostają w świecie gry, a wydarzenia, jakie napotkają, mogą mieć miejsce zarówno w dzień, jak i w nocy.
Obozy larpowe to dla przeważającej większości uczestników niesamowite doświadczenie, które na zawsze pozostaje w ich pamięci. Często w kolejnych latach, decydują się ponownie wziąć udział w tej przygodzie. Jeszcze przez długi czas po zakończeniu larpa gracze prowadzą ożywione rozmowy na temat fabuły, wspólnie ją analizują, a nawet tworzą związane z nią opowiadania, grają w sesje RPG osadzone w świecie gry, a także uczestniczą w rozgrywkach strategicznych i weekendowych larpach, które mają realny wpływ na realia obozów w kolejnych latach.

ZASADY GRY
W obozach larpowych przenosimy do świata rzeczywistego to, co znacie z filmów, książek i gier. Tutaj naprawdę staniecie się swoimi postaciami. To Wy, a nie przysłowiowy rzut kostką, zdecydujecie o losach swoich postaci. A Wasze decyzje przyniosą realne konsekwencje. Na potrzeby obozu - larpa opracowaliśmy specjalny system gry, uwzględniający w maksymalnym stopniu warunki świata realnego. Grając, będziecie zatem musieli pamiętać o ranach, zmęczeniu i innych nieprzyjemnych rzeczach, a magia nie będzie łatwym remedium na wszelkie problemy. Poczujecie wszystko to, co Wasze postaci - adrenalinę, euforię, smak zwycięstwa, ale i zmęczenie, strach, klęskę. To jedyna okazja, żeby - przy minimum wyobraźni - znaleźć się naprawdę w ożywionym świecie fantasy.

Walka odbywa się z pomocą specjalnych, bezpiecznych replik broni (twór z pianki lub poliuretanu pokryty lateksem) i – wyzwalając niezłą adrenalinę – pozwala toczyć niemal realistyczną walkę bez żadnych obrażeń.
Magia z kolei urealnia się dzięki grze aktorskiej, ale także pomagamy jej różnymi efektami specjalnymi :-)


POSTACI
Postaci, odgrywane przez uczestników obozów larpowych, to średnia pragnień i możliwości gracza. Obowiązuje zasada, że „umiesz to, co umiesz”. Tutaj nie będą za niego wygrywać punkty i współczynniki, gracz ze wszystkimi wyzwaniami gry będzie musiał zmierzyć się sam. Jako wojownik wielokrotnie stanie do walki z silniejszymi, jako mag będzie musiał zapamiętać zaklęcia i rzucić je bezbłędnie, jako tropiciel zmierzy się z lasem i ciemnością. Ale w każdym przypadku podstawą będzie entuzjazm i zaangażowanie w fabułę, jeżeli tego nie zabraknie, z wszystkim innym każdy gracz z pewnością sobie poradzi.


SCENARIUSZ
Realia gry osadzone są w świecie fantasy, zabarwionym klimatem średniowiecza lub też w klimacie sci -fi w świecie Silberspace. Terenem obozu larpowego jest Twierdza Srebrnogórska (i okolice), której forty, fosy i kamienne kazamaty same tworzą doskonałe tło do gry i umieszczenia wśród ruin jakiejś straszliwej tajemnicy ;) Grę realizuje ponad 10-osobowy zespół organizatorów, doświadczonych i obeznanych z terenem i szczególnymi wymogami tej zabawy. Fabuła, oprócz potyczek, zawsze zawiera elementy skomplikowanej intrygi, zagadki do rozwikłania, zadania terenowe, wyprawy, często nawet z noclegiem w terenie i rozliczne elementy, które ożywiają świat gry, jak festyny czy targowiska. Wielokrotnie użyte zostaną efekty specjalne i liczne akcesoria – skomplikowane instalacje terenowe, kostiumy, artystyczna charakteryzacja - po to, by na te kilka dni trwania obozu, przenieść uczestników w niezwykłe realia larpa!


RÓŻNE OBOZY - RÓŻNE LARPY
Imprezy larpowe, tak obozy wakacyjne, jak i weekendy, są zróżnicowane pod względem średniego wieku uczestników. W naszej ofercie znajdują się zarówno letnie obozy młodzieżowe, jak warianty weekendów dla dzieci lub dorosłych. Wiek, podany w tabeli imprez, jest sugestią z naszej strony - w końcu nie o datę urodzenia chodzi, a przede wszystkim o dojrzałość emocjonalną i kondycję uczestników. Nie wprowadzamy zróżnicowania na imprezy dla początkujących i weteranów - osobom, które mają mniejsze (lub żadne) doświadczenie w larpach zostaną przydzieleni fabularni opiekunowie, którzy pomogą odnaleźć się w świecie gry. Większość larpów weekendowych jest przeznaczona raczej dla starszych uczestników - mają one nieco inne zasady gry, często bardziej wymagające i nastawione na jeszcze większy realizm.

Wszystkie informacje o zasadach, akcesoriach i świecie gry, a także o poprzednich edycjach - znajdziecie NA STRONIE GRY "SILBERBERG":
OBÓZ URWIS
To obóz przeznaczony dla najmłodszych, dostosowany dla wieku 8-13 lat.

SILBERBERG: I nastał pokój
Fabuła w dwóch wersjach – dla starszych (powyżej 16 lat) i młodszych (13 -16 lat) uczestników. Gra nie wymaga niemal żadnej znajomości świata gry, nie będzie poruszać tematów wojennych czy politycznych, ma charakter przygodowy z elementami mistycznymi.

SILBERBERG: Deszcz nad górami
Fabuła mocno zaangażowana w świat gry, na pewno pojawią się nawiązania do bieżących wątków fabularnych, mogą pojawić się elementy polityczne czy mistyczne. Także w dwóch wersjach wiekowych – od 14 i od 16 lat.

Oprócz tego zapraszamy na kilka krótszych larpów:
SILBERBERG: Dzieci Stepu
Fabuła w klimacie koczowniczym, stanowiąca prolog do fabuł wakacyjnych. Gramy w maju.

SILBERBERG: Długa droga do domu
Larp dla osób pełnoletnich, zaangażowana, dramatyczna fabuła z elementami mistycznymi. W tej edycji mogą wziąć udział osoby w wieku 16-18 lat pod warunkiem zgody rodziców na udział w "pełnoletniej" fabule.

SILBERBERG: Epilog
Tradycyjne post scriptum do wakacyjnych wydarzeń.

Wszystko o SilberSpace - zasady, świat gry, charakterystyka:
Oprócz świata fantasy, jakim jest nasz autorski Silberberg, zapraszamy też do jego kosmicznej wersji – - larp airsoft SILBERSPACE NOWOŚĆ w naszej ofercie obozów dla młodzieży. To nowa forma obozu larpowego w realiach sci-fi z licznymi elementami airsoftowej strzelanki. Larp przeznaczony jest dla uczestników powyżej 16 lat. Planujemy trzy różne edycje:

SILBERSPACE: Misja na Orini
Re-edycja granego w zeszłym roku scenariusza na groźnej planecie. Gramy w maju.

SILBERSPACE: Dzieci Ei
Sierpniowa, nowa fabuła.

SILBERSPACE: W przestrzeń
Larp „chamber” czyli grany w jednym pomieszczeniu – gramy w jesieni we Wrocławiu.

Na skróty
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Partnerzy:
Polecamy sklep z wyposażeniem larpowym: