KONTAKT

Kortunal Turystyka i Przygoda
ul. Warowna 2 57-215 Srebrna Góra

Ze względu na nasz tryb pracy prosimy o kontakt poprzez e-mail!

Organizacyjny:
biuro@kortunal.com


Fabularny
info@silberberg.pl

W bardzo pilnych sprawach
tel. 604 755 659
pn. - sob.
w godz. 12:00-18:00
Nawigacja
Baza WAROWNIA
WAROWNIA

NOWA
BAZA NOCLEGOWA
ZAPRASZA!
Nasze strony
Kwatera
WARUNKI POBYTU NA OBOZIE

Zakwaterowanie
System wyżywienia
Nasza kadra

1. Zakwaterowanie
Centrum naszych obozów i larpów jest WAROWNIA. Miejsce pełne magii i inspiracji, które swoją konstrukcją nawiązuje do historycznych budowli wikingów. Udekorowane futrami, tarczami i ziołami ściany Halli to nie tylko miejsce, gdzie gracze i uczestnicy zjedzą posiłek i naradzą się, ale także cel, którego przyjdzie bronić lub zdobywać, gdyż cała kwatera jest uważana za fabularną w trakcie gry.
Jednak klimat i wygląd to nie wszystko, WAROWNIA zapewnia wszystkie najpotrzebniejsze wygodny, jak bieżąca i ciepła woda w prysznicach, w pełni skanalizowane toalety, ogrzewane kwatery etc.Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z warunkami panującymi na naszych obozach -> kilka słów o Warowni.


2. System wyżywienia
Wszystkim graczom zapewniamy trzy posiłki dziennie oraz podwieczorek. Śniadanie i kolacja podawane są w postaci szwedzkiego stołu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Mięsożercy zawsze mogą liczyć na świeże wędliny i szynki, wegetarianom zaproponujemy sery żółte i białe, całość uzupełniona przez świeżo skrojone warzywa oraz dżemy owocowe. Co więcej śniadania uzupełniane są ciepłym daniem, świeżym mlekiem i kukurydzianymi płatkami śniadaniowymi.
Obiady zawsze są dwudaniowe i możliwe zróżnicowane. Na prośbę graczy (podpunkt zawarty w umowie) dostarczamy wegetariańskie posiłki.
Podwieczorki przyjmują zwykle formę owoców, bo witaminy są potrzebne, jednak jogurty i czekolada także się pojawiają.
Przez cały czas gracze mają dostęp do wody, soku oraz wrzątku na herbatę, podgrzewanego w łatwym w obsłudze warniku. Oczywiście kadra wyręcza najmłodszych uczestników przy zajmowaniu się wrzątkiem.
Gracze pomagają podczas każdego posiłku przygotowując stoły i pomagając w nakładaniu jedzenia oraz sprzątaniu. Staramy się uczyć współpracy, szacunku do jedzenia, organizacji zajęć, wspólne zajmowanie się zapleczem posiłków pomaga w integracji grupy.

Szczególnie w przypadku młodszych uczestników rodzice często mają wątpliwości, czy dziecko-niejadka mogą wysłać na obóz. Nie zmuszamy dzieci do jedzenia, jeśli nie mają na to ochoty, jednak jeśli "niejadkowatość" trwa zbyt długo – kontaktujemy się z rodzicami.

3. System opieki
Nasza kadra to ludzie młodzi, po specjalnych szkoleniach alpinistycznych, survivalowych i pierwszej pomocy. Opiekunowie grup mają dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą, zwłaszcza opiekunowie na obozach fabularnych, podczas których razem z uczestnikami biorą udział w grze.
Dzięki temu znika zwykły dystans między dziećmi i młodzieżą, a opiekunami. Jest to szczególnie ważne w trakcie wyjść terenowych, gdzie polecenia kadry muszą być bezwzględnie wykonywane dla bezpieczeństwa graczy. Opiekunowie dobrze znają górskie ścieżki i okoliczne forty, dzięki czemu mogą zapewnić bezpieczeństwo w trakcie pobytu w tych miejscach. Co więcej, opiekunowie dbają o właściwy język uczestników i przestrzeganie bezwzględnego zakazu spożywania alkoholu, palenia papierosów czy stosowania innych używek. Oczywiście jest to miecz obosieczny i zasady kulturalnego języka czy nie palenia tyczą się także kadry, dzięki czemu relacja gracz – opiekun bazuje na szacunku, nie zaś prostym egzekwowaniu zasad.
Nasza kadra jest przeszkolona w udzielaniu pierwszej pomocy i w przypadku prostych urazów – zadrapań, otarć czy stłuczeń – bez problemu tej pomocy udzieli. W przypadku zachorowań lub poważnych urazów dziecko zostanie odwiezione do lekarza specjalisty (jest także możliwość wizyty lekarza na terenie obozu) oraz zostanie mu zapewniona odpowiednia opieka.
W razie, gdyby uraz nastąpił w terenie, z każdego miejsca możemy dziecko natychmiast zawieźć do szpitala samochodem terenowym.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kadrą :)

Na skróty
- LARPy:
Nie przegap!
Nasze obozy
OBOZY 2017


LARPY WEEKENDOWE


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło